Pro pacienty Zajímavosti

Zubní šperk

Uvažovaly jste někdy o zubním šperku?  Při výběru zubních šperků máte možnost volit z různých tvarů a materiálů, ale také z mnoha barev. Velikosti zubního šperku se pohybují okolo 1,5 do cca 2,5 mm. V případě, že si nevyberete z nabídky zubních šperků u zubního lékaře nebo zubní hygienistky, můžete si nechat vyrobit šperk přímo na míru.

Zubní šperky jsou  vhodné pro každého, bez rozdílu pohlaví a věku. Jedinou, ovšem zásadní, podmínkou je zdraví Vašich zubů.

Zubní šperky se aplikují ve stomatologických ordinacích, při zaručení sterilního prostředí. Můžete se však setkat i s nabídkou aplikace zubního šperku v nejrůznějších salonech a studiích. Rozhodně doporučuji aplikaci v zubní ordinaci.

Zubní šperk se fixuje na vybraný zub speciálním fixačním přípravkem na naleptanou sklovinu. Celková aplikace trvá kolem půl hodiny.

Zubní šperk je možné aplikovat všude, kde nebude překážet skusu. Nejčastěji se lepí na horní postranní řezáky. Šperk je možné kdykoli sundat, aniž by došlo k poškození zubu na kterém byl nalepen. Na rozdíl od piercingu rtu či jazyka, při správné aplikaci v zubní ordinaci zubní šperk rozhodně nepoškodí zubní tkáně, protože se aplikuje pouze na povrch zubu.

Cena se může pohybovat od cca 500 Kč až po několika tisíc korun.

Zubní šperk ovšem nevydrží věčně. Obvykle vydrží po dobu několika měsíců, výjimkou však není ani to, že se jím budete moci chlubit několik let. Při aplikaci zubního šperku se informujte o délce záruky.

 

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *